Duszpasterze Parafii

ks. Ryszard Puciłowski – Proboszcz Parafii

ryszard.pucilowskiOd 1 sierpnia 2004 roku Proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli został ks. Ryszard Puciłowski, mgr teol., kan. hon. Białostockiej Kapituły Metropolitalnej.

Ks. Ryszard Puciłowski urodził się 25 lutego 1961 roku w Białymstoku. Lata dziecięce i młodzieńcze spędził w swojej rodzinnej miejscowości Poniatowicze w Parafii Kundzin. Przez siedem lat uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Tołoczkach, a ósmą klasę kończył w Szkole Podstawowej w Malawiczach Dolnych. Dalszą naukę podjął w Liceum Ogólnokształcącym w Sokółce. W klasie maturalnej wraz ze swoim księdzem Prefektem pojechał do Różanegostoku, aby prosić Matkę Najświętszą o szczęśliwe zdanie matury i wskazanie dalszej drogi życiowej. To tu, w Sanktuarium Różanostockim zrodziło się Jego powołanie, usłyszał głos Pana: „Pójdź za mną”. Odpowiedział na ten Boży głos, wstępując do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych, zdaniu wszystkich egzaminów i obronie pracy magisterskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, został 18 czerwca 1986 roku wyświęcony na kapłana, przez ks. Biskupa Edwarda Kisiela.

Ks. Ryszard Puciłowski pracę duszpasterską rozpoczął w Parafii św. Anny w Krynkach, z której po trzech latach został przeniesiony do Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach. po ośmiu latach pracy duszpasterskiej, w 1997 roku, otrzymał propozycję zostania proboszczem w parafii Jałówka, na kresach wschodnich. Tam przez siedem lat, wraz z parafianami, odnawiał kościół parafialny i zmieniał wygląd otoczenia.

31 lipca 2004 roku, ks. Ryszard Puciłowski otrzymał nominację na proboszcza Parafii św. Andrzeja Boboli w Białymstoku.

„Przyjąłem tę posługę w duchu posłuszeństwa, którą wyraziłem już w chwili swoich święceń kapłańskich. Przystąpiłem z zapałem do pracy, a do współpracy zapraszam wszystkich swoich kochanych parafian”

z serdecznymi pozdrowieniami
ks. Ryszard Puciłowski

Ks. Proboszcz Ryszard Puciłowski jest asystentem kościelnym Akcji Katolickiej w parafii, opiekunem Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przychylając się do prośby Pana Józefa Mozolewskiego Przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Podlaskiego, Arcybiskup Edward Ozorowski mianował Przewielebnego Księdza Kanonika Ryszarda Puciłowskiego Kapelanem NSZZ „Solidarność” w Archidiecezji Białostockiej.

Na podjęty trud udzielił pasterskiego błogosławieństwa i powierzył Matce Bożej Pani Miłosierdzia.

 

Ks. mgr teol. Rafał Norbert Koptas – wikariusz

rafal.norbert.koptas

 

 

 

 

 

 

 

 

Ks. mgr teol. Łukasz Ruminowicz – wikariusz

019

 

 

 

Ks.mgr teol. Mateusz Wasilewski – wikariusz